Firmamızın üretim alanı gelin ve damadın sözlenmesi, nişanlanması ve evlilik öncesi aşamalarında ihtiyaç duyulan ürünler ve eksesuar tasarlamak, dikmek ve üretmektir.

Erkek tarafı nişan töreni öncesi kıza nişan elbisesi, ayakkabı ve çanta gibi ürünle alır. Ayrıca gecelik takımı, sabahlık, iç çamaşırı, makyaj takımı, çorap, terlik, parfüm gibi hediyeleri alır. Erkek kızın, kız ise erkeğin nişan alyanslarını alır.

Erkek tarafı nişan töreni öncesi kıza nişan elbisesi, ayakkabı ve çanta gibi ürünle alır. Ayrıca gecelik takımı, sabahlık, iç çamaşırı, makyaj takımı, çorap, terlik, parfüm gibi hediyeleri alır. Erkek kızın, kız ise erkeğin nişan alyanslarını alır.

“Söz ve Nişan Gününde kız tarafı erkek tarafına giderken daha modern kutuları tercih edebilir”

Seçkin tasarımlar ve itinalı el işçiliğiyle yapılan söz ve nişan yastıklarımızın yüzük konulan bölümü; kalp, oval, dikdörtgen ve yuvarlak şekiller incilerle belirginleştirilmektedir. tepsi yastıklarımızın üzerinde bulunan aksesuarlara uygun yaptığımız süslü makaslar hediye olarak müşterilerimize takdim edilmektedir.
Nişan töreni esnasında geleneğimiz gereği takı merasimi yapılır. Törene katılan konuklar nişanlı çifte: bilezik, yüzük, kolye, küpe, saat, bileklik gibi hediyelerin yanı sıra para da takarlar. İğnedanlık gelin ve damadın yan tarafında duran genç bir kızın elinde bulunur. Arzu edenlere takı takmaları için iğnedanlığın üzerinde bulunan toplu iğneler verilir.

NİŞAN TÖRENİ

Nişan töreni türk toplumunda kızın ailesi tarafından düzenlenir ve finanse edilir. Kız tarafına erkek tarafından getirilen hediyelerer karşılık, kız tarafı da öncelikle erkeğin nişanda giyeceği takım elbise, gömlek, kravat, çorap ve ayakkabısını alır.

Kız ve erkek birbirlerinin nişan yüzüklerini alırlar. Kız tarafı erkeğe pijama takımı, robdeşambr, el yüz havlusui bornoz takımı, seccade, kemer ve cüzdan alır. Bu hediyeleri özel dekoratif kutularla, sepetlerle veya bohçalarla erkek tarafına götürür.

Kızın erkeğe aldığı traş takımı, losyon, kolonya, parfüm gibi hediyeler için de daha küçük ayrı bir bakım kutusunda götürülebilir eğer bakım ürünlerini kız tarafı daha özelleştirmek isterse.

Bunlar yanında, kız tarafı erkeğin annesine elbiselik kumaş, havlu, bulüz, eşarp, namaz tülbenti, seccade, terlik, bazı yörelerde oturma ve sırt dayama minderleri, el yapımı dantelli pike takımı, el yapımı dantelli pike takımı, el yapımı dantelli nevresim takımı gibi hediyeler alır.Erkeğin annesine alınan hediyeler bir bohça veya şaseye konulur.

Kız tarafı erkeğin babasına gömleki pantolonluk kumaş, terlik, havlu, seccade, çorap gibi hediyeler alır. Ayrı bir veya anneye için alınan hediyelerin konulduğu kutu veya bohça içine hediyeler konulur. Erkeğin varsa kız ve erkek kardeşlerine de hediyeler alınır. Hatta bazen anneannelere, babaannelere, dedelere, halalara, dayı ve amcalara da hediye alınır. Bu hediyeler de özel bohça veya şaselere konur.

Tüm hediyeler kız tarafından özel belirlenmiş olan zamanda bir tören havasında ailece sunulur.