Bu bölümde sizlerle söz, nişan, hediye kutusu satın almak isteyen müşterilerimizin aklında takılabilecek soruları paylaşıp, bu soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Aşağıdaki soru ve cevaplar söz, nişan ve hediye kutuları ile ilgili konuları kapsamaktadır.

Özellikle mağazamıza gelen ve bize sorular yönelten müşterilerimizin sorularını sizlere alım öncesi yardımcı olması açısından bu bölümde bulabilirsiniz. Bu soru ve cevaplar söz, nişan ve hediye kutuları ile ilgili daha genel soruları kapsamaktadır. Bu sorular ve bu sorular dışında aklınıza takılan her konuda bizi arayabilir ya da iletişim formunu doldurabilirsiniz.

1-) Biz erkek tarafı olarak kıza aldığımız nişan hediyelerini nişan kutusuyla götürmek istiyoruz. Hangi kutuyu alalım?

Kıza götürülecek nişan kutusu çeşitlerimiz oldukça fazladır. Abiye söz, nişan ve hediye kutularımızın yanı sıra daha spor tarzda nişaan kutularımız da mevcuttur. Genel olarak abiye seçilen kız tarafına götürülecek söz ve nişan kutuları gelinin tarzına göre spor olarak da seçilebilir. Bu nedenle damat olacak erkeğin gelin olacak kıza bu konuda danışması ve istediği kutunun özellikle spor ya da abiye olup olmadığını öğrenmesi kutu seçimini daha kolaylaştırır.

2- ) Gelinimize aldığımız hediyeleri koyacağımız kutuyu elimizde bulunan aile yadigarı elişlemesi ile döşetmek istiyoruz. Böyle bir çalışma yapar mısınız?

El işlerini deri veya talep edilen herhangi bir kumaşa monte edebiliriz. Kutu şekli kare, oval, yuvarlak, kalp veya dikdörtgen olabilir. İstenilen renkte malzeme ile kutu döşeme yapabiliriz.

Karar aşamasından önce bilgi alırken bize iletmeniz gereken özellikle elişinizin hangi kategoride olduğu ve kaç tane olduğu. Özellikle örtü grubunda değerlendirilen ve az sayıda elde kalan elişleri bazen kutu tasarımı için yeterli gelmemektedir. Bu nedenle bu  tür bilgiler size daha açıklayıcı ve net cevaplar verebilmemiz için tarafımızla paylaşılmalıdır.

3- ) Nişan kutusu almak istiyorum ancak gelinimin tarzı gereği spor tasarlanmış modern kutu arıyorum. Nasıl bir kutu alabilirim?

Kutu kenarlarında piliseli bantlar veya düz saten bantlarla hediye paketi tarzı oluşturulup, bantların birleşme yerlerine tüllü çiçekler veya tek broşla sade bir tasarım yapabiliriz. Özellikle hediye konseptine sahip kutular hem modern görünümü hem de üzerindeki çiçekler ve pilise ile gelenekçi üslubu da görselinde taşımaktadır.

4- ) Kız tarafına nişan hediyeleri olarak gecelik, sabahlık, tüylü terlik, el yüz havlusu, ,iç çamaşırı, ayrıca makyaj takımı, parfüm, fön makinası aldık. Nişan için alınanlar ile makyaj için alınanları ayrı kutularla götürmek istiyoruz. Bize yardımcı olabilir misiniz?

Firmamızın ürettiği abiye ve spor takım kutularımız mevcuttur. Giysilerin konulacağı bir kutunun yanında makyaj takımı, parfüm gibi eşyaların konulacağı küçük bakım kutusu alabilirsiniz.

5- ) Yurt dışından aldığım çok güzel derilerim var. Dokuları farklı ancak renk tonları çok uyumlu. Evimde dekoratif bir kutuya ihtiyacım var. Sahip olduğum derilerle bana bir kutu yapabilir misiniz?

Hakiki ve suni derileri söz, nişan ve hediye kutularımız için rahatlıkla kullanabiliriz. Kutu şeklini belirlemeniz halinde size farklı tasarımları iletir, beğeneceğiniz herhangi bir modeli istenilen sürede diker ve kutuyu adresinize göndeririz.

6- ) Söz ve Nişan kutusu olarak satın alacağımız kutu içine tekrar bir bohça koymamız gerekir mi?

Üretimimiz olan kutuların içine evlilik hediyesi olarak aldığınız eşyaları ayrıca bir bohça içinde sunmanıza hiç gerek yoktur. Zira biz kutuların içini bohça yapımında da kullanılan çok kaliteli saten kumaşları özel elyaf ve dikişlerle zenginleştirilmiş bir şekilde döşüyoruz. Söz ven nişan kutularımız geniş bir alana hediyelerinizi yerleştirme imkanı sağlar.

7- ) Mağazanızda bulunan dkdörtgen şeklindeki kutuya, kalp şeklinde yapılmış kutu üzerindeki çalışmaların aynısını yaptırmak istiyoruz. Bize yardımcı olabilir misiniz?

Elbette hangi kutu şeklini beğenirseniz size istediğiniz model ve renkle uyumlu yeni uyarlama yapıp belirttiğiniz süre içinde ürününüzü tasarlarız.

8- ) Damadımıza almak istediğimiz smokinli söz ve nişan kutusunun düğmelerinin parlak taş yerine klasik erkek gömleği düğmesi olarak değiştirilmesini ayrıca traş takımını ve losyonu da koyabileceğimiz aynı modelde küçük bir bakım kutusu da istiyoruz. Kısa süre zarfında tamamlanabilir mi?

Ürettiğimiz smokinli söz, nişan ve hediye kutularının gömleklerinde klasik düğme kullanılabilir ve aynı modelin bakım kutusu da belirttiğiniz zaman dilimi içinde üretilebilir.

9- ) Gelinimize almak istediğimiz söz ve nişan kutusunu nişan için özel diktirdiğimiz elbisenin dantel ve saten kumaşından diktirmek istiyoruz. Bize yardımcı olabilir misiniz?

Dantel kumaşı ve sateni birlikte kutunun kapak kısmında, ayrıca sadece dantel kumaşı derinin üzerini kaplayacak şekilde kutu alt yan bölümünde kullanabiliriz. Hem kutu daha uzun ömürlü olur, hem de daha şık görünür.