Nevresim Takımı

Organik %100 pamuklu kumaşla yaptığımız nevresim takımını, el yapımı uç dantel ile süsledik.
Nevresimin ön yüzünde uç dantelin üst şerit bölümünü, nervürlerle oluşturduğumuz bantın ortasında kullandık. çiçeklerini ise piko ve hareketli nervürün üst kısmına monte ederek kalın bir bordür oluşturduk.
Nevresimin dış kenarında organik ve %100 pamuklu kumaştan yaptığımız fitil ile daha belirgin ve dolgun görünüm sağlamış olduk.

“Kişiye özel olarak tasarlanan nevresim takımları her müşterinin sahip olduğu el işine göre değişiklik gösterir. Tasarım istenilen bütün yatak formları ve ebatları için tamamen kupon olarak tasarlanır.”

Gizli Düğme

Bir örtüyü güzel ve kullanılabilir kılan detaylarındaki ince işçiliktir. Yan taraftaki detay resimde: örtünün görünmeyen alanlarının bile temiz işçilikten ödün verilmeden tasarlandığını görebilirsiniz. Gizli düğmeler; örtünün sadeliği, pratik kullanımı ve estetiği için önem taşır. Örtü istenildiğinde kolayca çıkarılıp çamaşır makinasında yıkanabilir. Kullanılan bütün örtüler çekme yapmaması adına önceden yıkanmıştır.

Nevresim Kapağı

Uç dantelin üst kalın şeridini dantelden ayırıp ayrı ayrı iki bölüm olarak yaptığımız nervürün orta kısmına monte edip bant oluşturduk.
Bantın üzerine monte edilen çiçek motifli el yapımı dantelin alt bölümüne nervür ile kontür yapılmıştır. Bantın ve dantelin arasına dantele uygun papatya desenli piko çalışması yapılmıştır.

Boncuk ve Pul İşleme

Boncuk ve pul işleme, her el işinin dokusuna, kullandığı ipliğin türüne, motifin şekline, sıralı motiflerin kapladığı alana göre farklılık gösterir.

En sade ve en şık bir görüntüyü tasarlamak adında müşterilerimizin el işlerine ve özel sipariş taleplerine göre boncuk ve pul işleme değişiklik gösterir.

Nervül

Nervül; el işinin sınırladığı alana ve el işinin motif detaylarına uygun bir şekilde tasarlanır.

Çok fazla motife sahip bir el işinin nervül çerçevelenmesinde ve betimlenmesinde kısa aralıklar gözü yorup estetik görünümü olumsuz yönde etkileyebilir.

Piko

Piko için seçilecek motif dantelin önüne hiçbir zaman geçmemeli ve asıl vurgu danteli ön plana çıkartırken piko deseni bu el işi motiflerini estetik olarak tamamlayan desenler arasından seçilmeli.

Desenin büyüklüğü, motifi ve çalışma alanı her el işine göre özenle tasarlanıp yapılmalıdır.

Yastıklar

  • Yastıklar 50×70 ebatlarındadır.
  • Organik %100 pamuklu kumaş kullanılmıştır.
  • Kenarlarında nervüllerden oluşan bantlar tasarlanmıştır.
  • Üst kısmına el yapımı dantel monte edilmiştir.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.