Nakış Montajlı Yatak Örtüsü

Müşterimiz 40 yıl önce patiska kumaş üzerine kasnak ile makinada el işlemesi şeklinde yaptığı çiçek motiflerinden modern tarzda etekleri büzgülü yatak örtüsü yapmamızı istemiştir.
Krem saten kumaştan belirli aralıklarla yaptığımız kalın bant şeklinde verev nervürlerle yatağın üst bölümünde özel zemin oluşturduk.
Kolaladığmız motifler, kenarlarından 2-3 mm kumaş kalacak şekilde eski kumaşından ayrılıp nervürlerin aralarında bulunan ara bölüme özel tasarımla monte edildi.
Yatak örtüsünün etekleri saten kumaştan büzgüler ve organze kumaştan üst kat büzgüler şeklinde yapılmıştır.
Yastıklarda ise yatak örtüsünün üstünde yapılan çalışmanın daha küçük bir uyarlaması yapılmıştır.

Nervür ve Nakıştan Detay

Nervür çalışmalarının detaylarının görüldüğü resimde verev bant şekilnde yapılan vervürün dış sıralarında sıkı nervür, aralarında ise geniş nervür çalışmaları yapılmıştır.
Sarma tekniği ile yapılan çiçek motiflerinin iç bölümlerinde filtre işi yapılmıştır.

Yatak Örtüsü Yastığı

Yatak örtüsü yastıklarında iki adet kalın nervürlü bant yapılmış olup aralarına iki adet el işi çiçek motifi monte edilmiştir. Yastıkların üç kenarına saten ve organze kumaştan ik kat şeklinde yapılan yoğun farbela ile dekoratif şekil verilmiştir.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.