Hesap İşi Montajlı Kapiçino Yatak Örtüsü

Müşterimiz, hesap işi tekniğiyle işlemiş olduğu eski şimentablasındaki elişi nakışlar kullanarak kapiçino renkli hint ipeği kumaşından yatak örtüsü yaptırmak istemiştir. Motif sayısı az olduğundan doreli suzeneler ile yeni motifler makinada işlenip, miktar olarak çoğaltılmıştır.

Yatak Örtüsü Ayak Ucu

Dekoratif Suzene Nakışı

Yatak örtüsünün tüm etek ucuna tasarladığımız kenar çalışmasında dore ve bal köpüğü renkli floş ipliklerle bant şeklinde dekoratif suzene çalışmaları yapılmıştır.

Yatak örtüsü ayak ucu köşelerinde yuvarlak dekoratif modellerin alt kısımlarına ek elyaf ilave edilip daha bombeli görünüm kazandırılmıştır. Yatak örtüsünün tüm dış kenarında fitil kullanılmıştır.

Yatak Üstü Köşeleri

Yatak köşesine monte edilen şerit şeklindeki hesap işlerinin yanlarında doreli ve bal köpüğü renkli ipliklerle yapılan suzene çalışmaları ve kenar kontürleri görülmektedir.

Yatak örtüsünün orta bölümünde el işlemesi, hesap işi ve suzeneli motiflerden oluşturulan büyük desen çalışmasının orta bölümünde büyük yuvarlak şeklinde artı elyaflarla kabartılmış doreli yoğun suzene çalışmaları ile bal köpüğü renkli suzene çalışmalarıyla yapılan kontürler görülmektedir.

Suzene işli Yatak Örtüsü Yastıkları

Yatak yastıklarının kenarlarına 8 cm kalınlığında bal köpüğü renkli iplikle yapılan suzene çalışmaları ile kulakçık oluşturulmuştur. Yastığın iç çizgisi yatak örtsünde kenarlar kullanılan kontürün daha minik bir halidir. Dış kenarlarında fitil kullanılmıştır.

Yastık üzerine monte edilen el işlemesi nakışın kenarlarına bal köpüğü renkli iplikle zigzaglı kontur çalışmaları yapılmış ayrıca gold renkli iplikle yuvarlak dekoratif çalışmalar yapılıp, yuvarlak şeklin altına ek olarak elyaf ilave edilip daha bombeli görünümü sağlanmıştır.

Suzene Nakışlı Kuranlık

Kur’an çantasını, kapiçino renkli hint ipeği kumaştan yaptık. Motif olarak yatakta kullanılan suzeneden yapılan nakış kullanılmıştır. Ana nakış modeli doreli iple suzene ile işlenip kenarlarına doreli biye kullanılmıştır ve elyaflanıp astarlanarak üretilmiştir.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Bu ürünün hangi tasarım aşamalarıyla nasıl yapıldığını merak ediyorsanız eğer dijital montaj bölümünü inceleyebilirsiniz. Vermek istediğiniz kupon çalışmalar için elinizdeki el işlerinin nasıl kullanıldığını anlamak adına size bir rehber olacaktır.