Delik İşi Montajlı Pike Takımı

Pike takımı sıcak yaz aylarının serin örtüsüdür. Hem hafifliği, hem de şık duruşuyla bayanların çok tercih ettiği bir üründür.

Pike takımı sadece uyumak için üstünüze alacağınız bir örtü olarak değil yatak örtüsü olarak da değerlendirilir.

Güzide çeyiz sandıklarında bulunan el emeği göz nuru eski delik işi ziyan edilmeyip, pike takımında ana malzeme olarak değerlendirilmiştir. Floş ve pamuklu iplikle dokunan motifli beyaz pike, zemin olarak kullanılmıştır.

Ülkemizde kızlarımızın çeyizlerinde balayı takımı önemli bir yer tutar

Yastık ve Kenar Bantları

Pikelik kumaş 50×70 cm ebadında baş yastığı ölçülerine uygun olarak yapılmıştır.

Gri pamuksatenden bol vervüllü kulakçık şeklinde oluşturulan kenar bantları yastığa modern bir görünüm vermiştir.

Şal desenli delik işleri yastığa monte edilerek pike ile bütünlüğü sağlanmıştır.

Şal deseninde çiçek ve yaprak motifleri, delik işi olarak beyaz patiska kumaşa işlenmiştir. Delik işleri genellikle beyaz nakış ipiyle yapılmaktadır. Bu çalışmada gri pamuksateni fon olarak kullanıp üzerine delik işini pikeye montaj tekiniği ile sabitledik.

Eski el işi çalışmalarında delik işi, dantel, kanaviçe, sarma, iğne oyası, hesap işi, antep işi gibi ürünler günümüzde kullanılan kumaşlarla yeniden hayat buluyor ve bu değerli elişlerinin en az bir yaşam süresi kadar daha ömrü uzuyor.

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.