Dantel Runner

Müşterimiz 1 metre uzunluğunda ördüğü dantelini masa üzerine 45×110 cm ebatında runner yapılmasını ve dantelin osmanlı ipeği kumaşına monte edilmesini istemişti.

Dantelin kısa olması nedeniyle örtü üzerinde geniş görünmesini sağlamak açısından verev ikili sıra şeklinde monte etmeye karar verdik. Dantellerin montajından sonra altta bulunan kumaş çıkarılıp dantellerin orjinal halinin görünümü sağlandı.

Dantellerin yanlarına yapılan iki sıra nervül ile kenar kontürleri belirginleştirildi. 8 cm eninde 110 cm uzunluğunda kumaşa yapılan iki sıralı nervüllü bant ve kumaşın uzun kenarlarına 8 cm eninde 45 cm uzunluğunda iki sıra nervüllü bant kısa kenarlarına dikilip çerçeve oluşturuldu.

Runner’ın 310 cm uzunluğundaki tün çevresinde iki adet kırık boncuk ve pul üzeri boncuk işlemesi 1 cm aralıklarla yapılmıştır.

Salkım üzüm modelli dantel motifinin kırık boncuk, pul ve boncuk ile işlenmiş halinden detay.

Pul, Kırık Boncuk İşlenmeden

Pul, Kırık Boncuk İşlenmiş

Ara danteller, motif uçları birbirine bakacak şekilde karşılıklı yerleştirilmiştir. Dantel işlemelerinin topçuklarının daha belirginleşmesi amacıyla üzüm salkımı şekilinde örülen dantelin sap kısımlarında 6 adet yan yana kırık boncuk ve üstüne pul ve boncuk işlenmiştir.

1
2
3
1

Pul İşleme

2

Kırık Boncuk İşleme

3

Nervür

Değerli müşterilerimiz, youtube kanalımızdan bilgilendirici videolar ile müşterilerimizden gelen el emeği, göz nuru el işlerinin ne şekilde tasarlanıp örtülere dönüştüğünü izleyebilir, örtü yapım aşamlarını daha anlayabilir, işimizin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.